Plener ślubny

Sesja ślubna marzeń <3

Spis treści

Sesja plenerowa

Plener ślubny to nieodłączny element każdego ślubu

Plener ślubny to idealne uzupełnienie reportażu ślubnego. Na sesję ślubną umawiamy się w innym terminie niż ślub i wesele. Miejsce pleneru jest dowolne. Zdjęcia robię głównie w Małopolsce, jednak dojazd w wybrane przez Was miejsce nie jest dla mnie problemem. Plener ślubny poza zagranicami Polski? Nie ma problemu – w swoim portfolio mam między innymi sesję ślubną w Dubrowniku. To była piękna przygoda, czternaście godzin na tylnej kanapie razem z filmowcem.

Jakie jest idealne miejsce na plener ślubny?

Każde, które sobie wymarzycie! Może to być park, las,  XIX’wieczny pałacyk, ruiny zamku, park narodowy lub krajobrazowy a nawet… Wasz ogród! – każde miejsce do którego poczujecie to COŚ lub po prostu jest dla Was szczególnie ważne z jakiegoś powodu. Jeśli nie macie pomysłu na miejsce swojego pleneru ślubnego, ze swojej strony mogę zaproponować kilka lokalizacji w okolicach Krakowa. Na pewno wspólnie znajdziemy idealne miejsce dla Was.

Sesja ślubna w plenerze przeważnie odbywa się na osobności, bez osób trzecich. Jesteście tylko Wy i Wasze uczucia. Oczywiście jestem też ja i mój aparat by uchwycić Wasze emocje. Dobrze dobrane miejsce pleneru pomoże Wam się otworzyć i pozwoli uwiecznić Wasze uczucia w kadrach aparatu.

Wiele par nie wyobraża sobie zdjęć ślubnych bez pleneru. Każda sesja, nawet ta krótka wnosi wiele do albumu ze ślubnymi zdjęciami. A to wspaniała pamiątka na przyszłe lata. Sesja ślubna trwa przeważnie około 2-3 godzin. Ilość zdjęć, którą dostaniecie jest do ustalenia.

Istnieje kilka możliwości na przeprowadzenie pleneru ślubnego:

Najpopularniejszy jest plener ślubny w dniu innym, niż dzień wesela. Możemy wtedy wybrać dogodne dla Was miejsce i czas na sesję. Jesteśmy w tym czasie sam na sam. Osoby które na co dzień mają problem ze swobodą przed obiektywem mogą odczuwać lekki dyskomfort, ale obiecuję, że pomogę Wam wyluzować się i osiągnąć pożądaną naturalność na zdjęciach. Tak by fotografie z pleneru były dla Was wspaniałą pamiątką.

Możemy wykonać sesję w klimacie wesela – Jeśli zaplanowaliście wesele w konkretnym stylu np. glamour, boho lub rustykalnym sesję zdjęciową możemy zrealizować w takim samym klimacie. Warto zachować dodatki, które towarzyszyły Wam w dniu ślubu – to właśnie one pomogą nam w osiągnięciu pożądanego efektu. Ważny jest bukiet panny młodej, oraz welon (jeżeli taki był w dniu wesela).

Sesję możemy wykonać także w zupełnie innym stylu niż mieliście wesele. – Chcecie zaplanować coś szalonego, nieszablonowego?  Czemu nie!  Niecodzienne miejsca, kostiumy, gadżety czy makijaże. To wszystko może dać bardzo fajny i oryginalny efekt. A takie zdjęcia będą nie tylko ciekawą pamiątką, ale również i wspaniałym przeżyciem.

Sesja ślubna w zamkniętym pomieszczeniu. – Plener ślubny nie zawsze musi być wykonany na świeżym powietrzu. Pogoda lubi czasem pokrzyżować plany. Salę do zdjęć można wynająć również w muzeum, zamku lub szlacheckim dworku – efekty na pewno będą niesamowite!

Sesja z pasją! – Coraz częściej pary decydują się na sesję ślubną z elementami wspólnych pasji. Uwielbiacie razem chodzić w góry? Sesja na szczycie góry lub przy górskim jeziorze będzie niezapomnianym przeżyciem. Oboje jesteście zapalonymi rowerzystami? Może jako dodatek do sesji wykorzystacie rowery, kaski i ochraniacze?

Niektóre pary decydują się na sesję w dniu ślubu – Jeśli nie zależy Wam na dużej ilości zdjęć, taka krótka sesja będzie idealna. Najczęściej taki mini plener jest wykonywany w pobliżu sali weselnej np. w ogrodzie i  trwa około 10 minut. A para otrzymuje kilka zdjeć. W swojej ofercie taki plener nazwany sesją portretową jest w każdym z pakietów.

Nawiązanie do sesji narzeczeńskiej – Jeśli macie za sobą sesję narzeczeńską ciekawym pomysłem może być nawiązanie do niej w sesji ślubnej. Zestawienie zdjęć z obu sesji razem – w albumie lub w ramkach na zdjęcia – będzie ciekawym pomysłem. ’

 

Plener ślubny a pora roku?

Często pary biorące ślub jesienią lub zimą martwią się, że ich plener ślubny nie będzie dotyczyć – Nic bardziej mylnego! Sesja ślubna jesienią potrafi zadziwić wszystkich pięknem swoich kolorów. Warto skorzystać z jesiennej aury, opadłych kolorowych liści czy porannych mgieł. Przy sesjach zimowych z kolei warto wykorzystać świeżo spadły puch lub opady śniegu. Do takich sesji warto się dobrze przygotować: koce, swetry, ciepły napój w termosie. W przerwach między zdjęciami będziecie mogli się ogrzać.

Nie każde miejsce dobrze wyglądające latem równie pięknie będzie wyglądało jesienią czy zimą – warto brać to pod uwagę przy wyborze miejsca na plener ślubny.

Jak wygląda plener ślubny?

Umawiamy się na konkretną datę i miejsce, najlepiej w godzinach popołudniowych, tuż przed zachodem słońca, wtedy klimat zdjęć jest najlepszy. Jeżeli w dniu pleneru pogoda nie dopisze, umawiamy się na inny dostępny termin. Tutaj staram się być elastyczny, zdjęcia z pleneru są przede wszystkim dla Was.

 

  • Share: