Plener ślubny w Parku w Mogilanach

28 maja 2019
28 maja 2019 łukasz patecki

Spis treści

Sesja zdjęciowa w Parku w Mogilanach

Zastanawiacie się gdzie zrobić zdjęcia ślubne w plenerze? Zapraszam Was do malowniczego Parku w Mogilanach położonego 15 minut drogi od rogatek Krakowa w stronę Myślenic. Znajdziemy tu trochę gór, drzew, ogrody i stary dwór. Miejsce które za każdym razem odkrywam na nowo. Park w Mogilanach to świetny pomysł na sesje ślubną.

Sesja plenerowa w Parku w Mogilanach

Park w Mogilanach to chyba najbardziej uniwersalne miejsce na plener ślubny w okolicach Krakowa. Park położony jest w południowo wschodniej części Powiatu Krakowskiego – zaraz za budynkiem Urzędu Gminy Mogilan. Będąc na miejscu mamy dogodny parking zaraz obok wejścia do parku. Pinezka do map google.

Zieleniec podzielony jest na trzy części ogrodów – leśną, angielską i włoską. W centralnej części jest także urokliwy Dworek z końca XVIII wieku. Park jest zdecydowanie malowniczą i atrakcyjną miejscówką na sesje narzeczeńskie i ślubne. Każdy znajdzie tam miejsce dla siebie do stworzenia wymarzonego klimatu.

 

Wchodząc do parku przez dużą i starą bramę, pod stopami mamy wydeptaną ścieżkę, wokół siebie cień drzew które rosną wzdłuż drogi, idziemy kilka kroków prosto, odbijamy lekko w lewo i trafiamy na alejkę długą i urokliwą, gdzie świetne ujęcia można uchwycić wśród drzew grabowych mających nie raz po 200 lat. Miejsce to ma ciekawy, nieco tajemniczy wygląd przez wysokie i pokręcone drzewa, które splatają się w koronie tworząc szpalery grabowe. Pasuje do wielu tematów sesji – od klimatów dworskich, po rustykalne. Byłem w tym parku kilka razy i za każdym razem jest inaczej, a to przez porę roku, a to przez porę dnia, czy pogodę. W słoneczny dzień słońce próbuje się przedostać między poskręcanymi drzewami tworząc magiczną atmosferę.

Idziemy dalej w lewo, przed nami betonowa balustrada a nad nią widok na Beskidy i Tatry, Park w Mogilanach znajduje się na szczycie góry mogilańskiej więc przy dobrej pogodzie można dostrzec wierzchołki gór. Fotografia poniżej pokazuje właśnie ten skrawek parku- możemy go znaleźć w części ogrodu włoskiego. Sesja ślubna w tym przyczółku będzie równie udana w środku dnia jak i w „złotej godzinie” przy zachodzie słońca.

Odwracamy się w drugą stronę, Przed nami najstarsza część parku w kształcie zbliżonym do kwadratu, rozdzielonego na cztery kwatery ramowe krzyżującymi się alejami. Pośrodku kwadratu znajduje się kulisty klomb. Zarówno klomb jak i alejki utworzone są z bukszpanu zwyczajnego, zatrzymujemy się tutaj by zrobić kilka ujęć w alejkach.

Północno zachodnia część parku to piękna aleja modrzewiowa, zza konarów drzew przebijają się promienie słońca, kilka uśmiechów, namiętnych spojrzeń i idziemy dalej.

Przed nami frontowa część dworu późnoklasycystyczny. Jest to murowany parterowy budynek w kształcie prostokątu, pokryty dachem monosaradowym. Dwór konopków ma niesamowity klimat, pękające ściany, zdarta farba, okna i schody budują kolejne kadry.

Park w Mogilanach to wyjątkowe miejsce, w którym możemy zrealizować świetną sesje plenerową. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, trochę chmur, trochę słońca, widok na góry, stary dwór, alejki otoczone bukszpanem czy klimatyczne szpalery drzew.

A Wy gdzie wybieracie się na swoją sesję plenerową?? Może Zamek w Mosznie?

  • Udostępnij:
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *