Sesja Narzeczeńska

wyjątkowa pamiątka dla zakochanych

Spis treści

Sesja Narzeczeńska

Sesja narzeczeńska lub też inaczej sesja dla par to nic innego jak plener w którym rolę główną gra para zakochanych. Nie musicie mieć ustalonej daty ślubu by umówić się na sesję narzeczeńską. To przede wszystkim pamiątka na przyszłość. Zatrzymanie Waszych uczuć na zdjęciach.

Dla kogo jest sesja narzeczeńska?

To idealna pamiątka dla każdej pary – nie tylko tej biorącej ślub w niedalekiej przyszłości.

 

Po co robić sesję narzeczeńską?

Zdjęcia z takiej sesji mogą być nie tylko piękną pamiątką ale również mogą się Wam przydać przy organizacji wesela i ślubu. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej możecie wykorzystać przy zaproszeniach na ślub – są pary, które robią lub zamawiają oryginalne i spersonalizowane zaproszenia ze swoimi zdjęciami właśnie z takich sesji.

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej można wykorzystać w postaci prezentu przy okazji podziękowań dla rodziców lub jako dekorację sali na wesele.

Sesja narzeczeńska jest też idealnym treningiem dla pary przed sesją ślubną. Niektórzy nie czują się komfortowo przed obiektywem, a takie mniej formalne spotkanie z fotografem pomoże im się wyluzować i przyzwyczaić. Warto poznać swoje mocne strony, co dobrze wychodzi na zdjęciach i na co zwracać uwagę. Ze swojej strony chętnie mogę zaoferować pomoc w przygotowaniu się do sesji.

Plener dla par to też idealna okazja żebyśmy mogli się poznać – jest to czas do zbudowania wzajemnego zaufania abyśmy mogli w trakcie wesela i ślubu dobrze ze sobą współpracować.

Wreszcie jest to też okazja aby trochę się wyluzować i zrobić coś innego niż zwykle. Na co dzień zagonieni w pracy i nasz czas kręci się na około rutynowych czynności.  Taka sesja to oderwanie się od szarej codzienności, zrobienie czegoś innego, fajnego. Chwila dla siebie, by spojrzeć w swoje oczy i dać upust uczuciom.

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej to też po prostu piękna pamiątka. Często nie ma okazji by zrobić wspólne zdjęcie, z wyjątkiem kilku selfie z wakacji. Takie profesjonalne zdjęcia będą pięknie prezentować się w formie wydrukowanej. Zawieszone na ścianie bądź wstawione do ramki i  postawione na komodzie.

Jak się ubrać na sesję narzeczeńską?

Sukienka i szpilki czy ulubione wytarte jeansy? Każdy na pewno chciałby zaprezentować się na sesji z jak najlepszej strony, jednak idealnym rozwiązaniem będą ubrania w których czujecie się po prostu dobrze, komfortowo i naturalnie. Warto dopasować się do siebie kolorem i stylem – tak by grać razem a nie przytłaczać się nawzajem.

Jeśli natomiast dobrze czujecie się przed aparatem i jesteście starymi wyjadaczami jeśli chodzi o pozowanie do zdjęć możecie wybrać jakieś odważniejsze stroje. Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia.

Jeśli chcecie postawić na gadżety podczas sesji narzeczeńskiej, to warto by było to coś delikatnego tak by Was nie przytłoczyło. Pary często sięgają np. po balony.

Przy wyborze odpowiedniego ubrania na sesję narzeczeńską warto zwrócić uwagę na miejsce, gdzie odbędzie się sesja. Jeśli planujecie miejski plener warto postawić na mocniejsze kolory, które podkreślą industrialny klimat sesji. W plenerze na tle natury (lasy, łąki) idealnie sprawdzą się stonowane, pastelowe odcienie.

Pamiętajcie o dodatkach! Ulubiony zegarek, łańcuszek, apaszka czy pasek – te wszystkie akcesoria idealnie dopełnią sesją swoją obecnością.

Sesja narzeczeńska a pora roku?

Prawdą jest, że pora roku ma spore znaczenie w ogólnym odbiorze zdjęć. Jednak nie warto rezygnować z jesiennej czy zimowej sesji narzeczeńskiej. Klimat chłodniejszej połowy roku można wykorzystać do stworzenia na zdjęciach niepowtarzalnej aury. Jesienne opadłe liście, mgły czy zimowy świeży puch, padający śnieg – wszystko można wykorzystać.

Warto jednak przygotować się do jesiennej sesji narzeczeńskiej, nie wspominając już nawet o tej zimowej. W pogotowiu warto ze sobą mieć ciepłe koce, czy gorący napój w termosie by ogrzać się w przerwach pomiędzy zdjęciami.

 

Idealne miejsce na sesję narzeczeńską?

 

W każdym przypadku zarówno na sesję ślubną jak i narzeczeńską warto wybrać miejsce które coś dla nas znaczy. Jeśli jednak nie macie jednego konkretnego miejsca na myśli na pewno uda Wam się znaleźć coś co do Was przemówi. Chętnie pomogę Wam wybrać miejsce na sesję, ze swojej strony mogę polecić kilka pięknych miejscówek w okolicach Krakowa.

Sesja w plenerze na łonie natury czy raczej industrialny miejski klimat? A może wolicie zaprosić mnie do swojego mieszkania i zrobić emocjonalną sesję w Waszym kąciku? Możliwości jest wiele, ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia.

 

Jak przebiega sesja narzeczeńska?

Sesja trwa przeważnie nie dłużej niż 2 godziny. W jej trakcie skupiamy się na tym, by powstały zdjęcia wspólne oraz portrety. Popracujemy nad tym by ujęcia były różnorodne i naturalnie pasujące do Was. Jeśli zależy Wam na wykorzystaniu zdjęć z sesji narzeczeńskiej przy organizacji ślubu warto umówić się na nią co najmniej 2-3 miesiące przed ślubem.

 

Sesja narzeczeńska w pigułce:

– Wybieramy miejsce i datę, zabieramy ze sobą dobry nastój

– Robimy zdjęcia

– Cena sesji narzeczeńskiej zależy od miejsca (dojazdy) oraz ilości zdjęć na które się umówimy.

  • Share: