Koronawirus: od 20 kwietnia można robić sesje fotograficzne bez maseczek

20 kwietnia 2020
20 kwietnia 2020 łukasz patecki

Czy od poniedziałku można robić sesje fotograficzne?

Jak donosi portal TVN24:  W przypadku pleneru fotograficznego nie trzeba nosić maseczek gdyż zgodnie z nowym rozporządzeniem nie obowiązuje  to w sytuacjach, w których musimy zdjąć maseczkę by otrzymać usługę od usługodawcy.

Czy po 20 kwietnia jako fotograf będę mogła robić sesje zdjęciowe parom w plenerze? Jak wówczas będzie wyglądał obowiązek noszenia maseczek? Maria

Raczkowski: zależy, jaki to będzie plener. Co do zasady, noszenie maseczki w miejscach publicznych pozostaje obowiązkiem. Ale są pewne wyjątki. Jeżeli jednak chodzi o tego rodzaju szczególną usługę, jaką jest fotografowanie, to mamy również wyjątek w nowym rozporządzeniu, zgodnie z którym możemy zdejmować maskę, jeżeli jest to niezbędne do otrzymania usługi od usługodawcy, czyli – w tym przypadku – można fotografować bez zakładania masek.

Czy od poniedziałku można chodzić do fotografa?

Można chodzić do fotografa 🙂

Czy od poniedziałku można iść do fotografa, żeby zrobić zdjęcie do dowodu? I jak, skoro wszyscy muszą zasłaniać usta i nos? fotograf

Raczkowski: tak, od jutra (20 kwietnia 2020) będzie można zdjąć maskę i będzie można świadczyć tego rodzaju usługę. Kiedy jest to niezbędne do świadczenia usługi, można zdjąć maskę.

Po długim czasie wracamy do pracy!

  • Udostępnij:
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *